Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzi czas na śmielsze eksponowanie ciała. Dla wielu osób, szczególnie tych o bladej karnacji, pierwsze dni ciepłej pogody mogą być nieco krępujące ze względu na brak naturalnej opalenizny. Na szczęście mamy do dyspozycji skuteczne narzędzie, które pozwala uzyskać promienny wygląd skóry bez konieczności narażania się na szkodliwe działanie promieni UV. Jak nakładać samoopalacz, aby uniknąć nieestetycznych smug, plam czy nierównomiernego efektu? Oto sztuka brązowienia ciała w kilku punktach!
Jak nakładać samoopalacz?
Aplikacja samoopalacza nie jest skomplikowana. Trzeba jej jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu, by efekt mógł nas zachwycić i nie różnić się za bardzo od naturalnej opalenizny:
- Kolor samoopalacza należy najpierw przetestować w mało widocznym miejscu – każda skóra inaczej reaguje na takie specyfiki. Najlepiej zrobić to około 24 godziny przed właściwym “opalaniem”, gdyż prawdziwy efekt możemy zauważyć na skórze właśnie po upływie tego czasu.
- Jeżeli uważamy, że kolor samoopalacza w kremie jest dla naszej skóry za ciemny, zawsze możemy go wymieszać ze zwykłym balsamem nawilżającym – dzięki temu uzyskamy na skórze bardziej subtelny odcień.
- Przed aplikacją warto wykonać na skórze delikatny peeling – w ten sposób dobrze przygotujemy ją na przyjęcie samoopalacza i sprawimy, że barwnik będzie szybciej wnikał w skórę.
- Kremu nie należy rozprowadzać bezpośrednio na skórze – bezpieczniej nałożyć go najpierw na dłonie i dopiero później wmasować w ciało.
- Samoopalacz lepiej nakładać kilka razy, ale cienkimi warstwami – to, że nałożymy go dużo, wcale nie oznacza, że bardziej się “opalimy” – taki zabieg może jedynie wydłużyć czas wchłaniania się kosmetyku w skórę.
- Na łokcie i kolana należy nałożyć wyjątkowo cienką warstwę kremu – te miejsca są bardzo podatne na przyjmowanie barwnika.
- Po nałożeniu preparatu brązującego trzeba zebrać jego nadmiar chusteczką, a następnie odczekać 20-30 minut zanim się ubierzemy – każdy preparat potrzebuje mniej więcej tyle czasu, by dokładnie wchłonąć się w skórę.
- Po aplikacji kremu kremu nie można się myć przez około godzinę – w innym przypadku przerwiemy proces działania związków chemicznych na naszej skórze.
- Na koniec nie można zapomnieć o dokładnym umyciu rąk – w przeciwnym razie efekt opalonej skóry pojawi się również na naszych dłoniach i pod paznokciami.
- Jeżeli chcemy utrzymać efekt opalonej skóry na dłużej, aplikację samoopalacza należy ponawiać, co kilka dni.