Regularne złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważnym punktem w codziennej pielęgnacji twarzy. To właśnie ten zabieg pozwala wygładzić skórę i ujednolicić jej koloryt, a także doskonale przygotować ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Choć sklepy i drogerie pełne są gotowych peelingów do twarzy, to wiele z nas woli przygotować taki produkt samodzielnie w domu. Jak zatem zrobić peeling do twarzy? Przedstawiamy 5 najlepszych przepisów na naturalny i domowy peeling do twarzy!
Jak zrobić peeling do twarzy: peeling cukrowy
Peeling cukrowy jest zdecydowanie jednym z popularniejszych rodzajów peelingów wykonywanych przez nas samodzielnie w domu. Drobne lub nieco grubsze kryształki cukru możemy połączyć m.in. z miodem, który posiada doskonałe właściwości nawilżające i antybakteryjne, jak również odżywczym i wygładzającym olejem kokosowym. Warto zaznaczyć, że peeling na twarz z cukru i miodu jest również doskonałym środkiem regenerującym na spierzchnięte i popękane usta.
Jak zrobić peeling do twarzy: peeling kawowy
Kolejnym bardzo popularnym i skutecznym rodzajem naturalnego peelingu do twarzy jest peeling wykonany z kawy mielonej (można też wykorzystać fusy po zaparzonej już kawie). Kawa doskonale złuszcza martwy naskórek, a przy tym pobudza krążenie krwi skóry, dzięki czemu po peelingu jeszcze lepiej chłonie ona składniki aktywne kremów. Domowy peeling do twarzy z kawy możemy wykonać z połączenia zmielonych ziaren kawy i oleju z oliwek, a nawet mleczka do demakijażu. Do peelingu warto też dodać odrobinę cynamonu, który posiada właściwości odkażające i pobudzające krążenie.

Jak zrobić peeling do twarzy: peeling z płatków owsianych
Płatki owsiane to kolejny produkt z naszej kuchni, który możemy z powodzeniem wykorzystać do wykonania delikatnego peelingu do twarzy w domu. Warto zaznaczyć, że substancje śluzowe z ziarna owsa łagodzą podrażnienia, dlatego peeling ten może przypaść do gustu osobom, które mają do czynienia ze skórą wrażliwą. Zmielone płatki owsiane należy połączyć z posiekanymi migdałami i jogurtem naturalnym.
Jak zrobić peeling do twarzy: peeling pomarańczowy
Delikatny peeling do twarzy możemy wykonać również przy pomocy soku z pomarańczy oraz mąki kukurydzianej. Takie połączenie pozwoli nam nie tylko oczyścić i złuszczyć martwy naskórek, lecz także pobudzić skórę do działania, poprawić jej koloryt i sprężystość. Zamiast typowego peelingu można też po prostu obrać pomarańczę ze skórki, przekroić na pół i nacierać twarz miąższem przez około 5 min.
Jak zrobić peeling do twarzy: peeling bananowy
Peeling bananowy, który wykonuje się z dojrzałego banana, cukru i ekstraktu z wanilii, to doskonałe połączenie peelingu na twarz z maseczką. Banan posiada bowiem doskonałe właściwości odżywcze i nawilżające, dlatego powinny po niego sięgać przede wszystkim posiadaczki skóry suchej.
Peeling w domu: przygotowanie do dalszej pielęgnacji
Pamiętajmy o tym, że peeling to zabieg, który doskonale przygotowuje skórę na przyjęcie wybranego przez nas kremu czy serum – szczególnie tego o właściwościach regenerujących i przeciwzmarszczkowych. Dlatego nie możemy zapominać o aplikacji wybranego produktu pielęgnacyjnego na skórę po peelingu. Jeśli bezpośrednio po peelingu skóra jest nieco zaczerwieniona i podrażniona, postarajmy się złagodzić ten efekt przy pomocy kojącej maseczki.
Zobacz też: 5 sposobów na wykorzystanie pestki z awokado